📡تولید سالیانه ۱۶۰هزارتن انواع خوراک  دام و طیور  درشهرستان سربیشه 📢به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی،در حال حاضر 3 واحد کارخانه تولید خوراک دام، طیور و آبزیان دارای پروانه بهره برداری در سطح شهرستان فعالیت می‌کنند.
محمدرضا زرگری مدیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان به‌صورت صنعتی خوراک آماده را تهیه نموده که یکی از شاخصه‌های اصلی در تأمین امنیت غذایی و بهداشتی در سطح واحدهای پرورشی است بیان داشت این کارخانه‌ها با ظرفیت اسمی سالانه بیش از ۱۶۰ هزار تن در سال با تولید انواع خوراک آماده دام ، طیور و آبزیان به صورت مش و پلت مشغول به فعالیت می باشند.
مدیر جهاد کشاورزی اعلام نمود که زمینه اشتغال زائی بیش از ۱۲۰ نفر به صورت مستقیم وهزاران نفر به صورت غیر مستقیم را دارند.
محمدرضا زرگری از کارخانه ستاره کیان به عنوان یکی از بزرگترین کارخانجات خوراک دان شرق کشور نام برد که با بهره گیری از نیروهای متخصص و مجرب و همچنین بکارگیری برترین تکنولوژی های روز دنیا و رعایت کلیه ضوابط بهداشتی و قرنطینه ای روزانه بیش از پانصد تن تولید داشته و در تمامی مراحل، کیفیت مواد در آزمایشگاه کنترل کیفی مورد بررسی قرار می گیرد.
وی از دیگر شاخصه های کارخانه تجهیزات تمام اتومات تولید فول فت به ظرفیت ۴ تن و صادرات محصولات به کشور عراق  و پاکستان نام برد.
مدیر جهاد کشاورزی از دیگر ظرفیت های تولیدی شهرستان به کارخانه خوراک دام و طیور گلدونه و کارخانه دردانه شرق اشاره نمود که با تامین نیاز شهرستان تولیدات شان در سایر نقاط استان نیز توزیع می گردد.
مدیر جهاد کشاورزی بازدید از کارخانجات خوراک دام و طیور و آبزیان را با هدف نمونه‌برداری و انجام آزمایش نمونه خوراک و نظارت بر میزان تولید را از اقداماتی ذکر نمود که در راستای افزایش کیفیت و کاهش نارضایتی تولیدکنندگان بخش دام و طیور صورت می گیرد. 🇮🇷جهاد کشاورزی،امنیت غذایی، مهار تورم و رشد تولید🇮🇷  
 
 
‏‏┄┄┅┅┅❅🇮🇷❅┅┅┅┄┄
روابط عمومی مديريت جهادکشاورزی شهرستان سربیشه خراسان جنوبی‌‌



📡 " برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت باغات زرشک  (مبارزه با آفات و بیماری ها و تغذیه  درختان)"ویژه  زرشک
 
  📢به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی ،چهارشنبه 15آذر ماه ۱۴۰۲ کارگاه آموزشی مدیریت باغات زرشک با هدف ، مبارزه با آفات و بیماری ها، زنگ جارویی ،هرس مناسب  ، تغذیه باغات،  محلول پاشی و  استفاده از کودهای ریز مغذی با حضورکارشناسان جهاد کشاورزی و باغداران روستای اسفزار برگزار گردید .   
 
🇮🇷جهاد کشاورزی،امنیت غذایی، مهار تورم و رشد تولید🇮🇷   ‏‏┄┄┅┅┅❅🇮🇷❅┅┅┅┄┄
روابط عمومی مديريت جهادکشاورزی شهرستان سربیشه خراسان جنوبی‌‌



📡سومین جلسه برنامه ریزی و هماهنگی جهت بزرگداشت روز شهرستان  
 
📢به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی ،(سه شنبه ۱۴آذر ماه ۱۴۰۲)سومین جلسه برنامه ریزی و هماهنگی جهت بزرگداشت روز شهرستان  با حضور مدیر جهادکشاورزی، روسای ادارات تابعه خانواده جهاد کشاورزی و کارشناسان جهاد کشاورزی سربیشه در محل شرکت افق هزاره سوم برگزار گردید.  
در ابتدا زرگری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان به کلیات نحوه برگزاری مراسم و تهیه کلیپ توانمندیها و ظرفیتهای بخش کشاورزی اشاره نمودند و سپس هر کدام از روسا و مدیر شرکت افق هزاره سوم نظرات خود را اعلام کردند تا هرچه سریعتر مقدمات اجرای برنامه ها صورت پذیرد. 🇮🇷جهاد کشاورزی،امنیت غذایی، مهار تورم و رشد تولید🇮🇷  
  ‏‏┄┄┅┅┅❅🇮🇷❅┅┅┅┄┄
روابط عمومی مديريت جهادکشاورزی شهرستان سربیشه خراسان جنوبی‌‌



📡 " برگزاری کلاس آموزشی مدیریت باغات
 
  📢به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی ،(چهارشنبه 15آذر ماه ۱۴۰۲) کلاس آموزشی با محوریت مدیریت نماتد ریشه گرهی (نماتد جداسازی شده از بخش) ،مدیریت آفات مهم درختان انار و عناب، اقدامات لازم فصل پاییز و زمستان در باغات و طرز فرآوری کودهای دامی باحضور کشاورزان بخش درح وکارشناس حفظ نباتات بخش درح درروستای کلاته شب برگزار گردید.
 
🇮🇷جهاد کشاورزی،امنیت غذایی، مهار تورم و رشد تولید🇮🇷  
  ‏‏┄┄┅┅┅❅🇮🇷❅┅┅┅┄┄
روابط عمومی مديريت جهادکشاورزی شهرستان سربیشه خراسان جنوبی‌‌



📡برگزاری کارگاه  آموزشی کاشت دانه روغنی گلرنگ درشهرستان سربیشه  📢به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی ،این کارگاه همزمان با شروع کاشت گلرنگ در بخش درح با هدف آشنایی با ضدعفونی و بذرمال بذور و استفاده از کود سوپرفسفات، گوگرد و کلرورپتاس به عنوان کود پایه ،کاشت با دستگاه کشت مستقیم جهت افزایش سطح زیر کشت دانه های روغنی و خودکفایی استان در تولید روغن گیاهی ،در بخش درح  برگزار گردید. محمدرضا زرگری افزود: کشت گیاه گلرنگ قدم مثبتی در افزایش تولید و ترویج کشت دانه‌های روغنی می باشد که از اواسط  آبان تا اواسط آذرماه انجام و در خرداد ماه برداشت می شود
🇮🇷جهاد کشاورزی،امنیت غذایی، مهار تورم و رشد تولید🇮🇷  
 
 
‏‏┄┄┅┅┅❅🇮🇷❅┅┅┅┄┄
روابط عمومی مديريت جهادکشاورزی شهرستان سربیشه خراسان جنوبی‌‌



بازدید امروز0
بازدید دیروز0
بازدید هفته0
بازدید کل211182